Rekordowe iADE 2024

Aktualności

Rekordowa liczba uczestników, miejsca wyprzedane do ostatniego na kilka tygodni przed rozpoczęciem, pełne sale na wykładach i warsztatach, i wszechobecna radość z bycia razem – tak można podsumować 5. Innowacyjną Akademię Dermatologii Estetycznej. W ciągu 3 dni w Sopocie na scenach iADE wystąpiło ponad 130 prelegentów. Zobaczyliśmy w tym czasie 150 prezentacji, 19 warsztatów i 27 sesji.

Jubileuszowa, 5. konferencja iADE zgromadziła w sumie ponad 1600 uczestników, z czego prawie 300 brała udział w wykładach i warsztatach za pośrednictwem transmisji online. – Tak rekordowa liczba chętnych sprawiła, że na niespełna miesiąc przed iADE musieliśmy zamknąć rejestrację uczestników stacjonarnych – mówi prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska, przewodnicząca Komitetu Naukowego iADE.

Frekwencja rejestracyjna przełożyła się na ogromne zainteresowania wykładami i warsztatami. Na większości wydarzeń sale były wypełnione do ostatniego miejsca. Uczestnicy szczególnie aktywnie śledzili sesje live injection np. dotyczącą różnych technik modelowania ust.

Tegoroczną nowością były eksperckie bitwy na argumenty dotyczące m.in. stymulatorów tkankowych czy ginekologii estetycznej. Trendem wśród tematyki wykładów było naturalne odmłodzenie, któremu całe sympozjum poświęciła Galderma, Diamentowy Partner iADE2024.

Uczestnicy poznali najnowsze metody poprawy jakości włosów, leczenia przebarwień, modelowania ciała i korekcji blizn. Lekarze praktycy dzielili się doświadczeniami własnymi w tych obszarach. Technologie laserowe zostały także pokazane przez lekarzy praktyków, stosujących wiele różnorodnych urządzeń opartych o wysokie energie. W holistyczny charakter wydarzenia wpisały się sesje poświęcone menopauzie i dobrostanowi życia. Na iADE w Sopocie po raz drugi wystąpili także chirurdzy plastyczni, którzy skoncentrowali się w tym roku na współpracy z dermatologami i lekarzami medycyny estetycznej.

Po ubiegłorocznym sukcesie sesji biznesowej organizatorzy znów zaprosili na iADE ekspertów od prawa medycznego, zarządzania i kreacji wizerunku. O merytorykę konferencji zadbał Komitet Naukowy iADE pod przewodnictwem prof. dr hab. n. med. Barbary Zegarskiej i dr. n. med. Marcina Ambroziaka.

Obok światowej sławy ekspertów medycyny estetycznej na scenach iADE2024 wystąpili w tym roku także młodzi lekarze, którzy zadebiutowali w pierwszym Inkubatorze Młodych Talentów. Podczas dwóch sesji młodych swoje przypadki zaprezentowało w sumie 18 uczestników. Najciekawsze wystąpienia zostały nagrodzone szkoleniami i stażami. Nagrodę Bursztynowej Igły Inkubatora Młodych Talentów otrzymała dr n. med. Dominika Kwiatkowska.

Partnerzy iADE2024 otrzymali Bursztyny2024, statuetki dla firm, dzięki którym Innowacyjna Akademia Dermatologii Estetycznej realizuje ambitny program naukowy i edukacyjny. Nagrody zostały wręczone podczas koktajl party, zorganizowanego z okazji 5. urodzin iADE. Konferencja świętowała swój jubileusz w obecności partnerów, wystawców i uczestników.

W sobotni wieczór uczestnicy konferencji spotkali się na kolacji kongresowej pod hasłem „iADE in Wonderland”.

Gościem specjalnym iADE2024 była piosenkarka i kompozytorka jazzowa Urszula Dudziak, która spotkała się z uczestnikami w sobotnie przedpołudnie, aby porozmawiać o sposobach na szczęśliwe życie w każdym wieku.

iADE w liczbach:

Uczestnicy razem – 1647
Uczestnicy stacjonarni – 1365
Uczestnicy online – 282

Prelegenci –138 (w tym 18 uczestników Inkubatora Młodych Talentów)
Wykłady – 153 (w tym 18 przypadków z sesji młodych IMT)
Warsztaty – 19
Sesje – 27

Wystawcy – 46
Partnerzy – 18