Kongres


iADE

Innowacyjna Akademia Dermatologii Estetycznej iADE to wiodąca konferencja medyczna poświęcona estetyce, która corocznie organizowana jest w Sopocie, najbardziej luksusowym kurorcie w Polsce. Na przełomie wiosny i lata w Trójmieście zbierają się na iADE lekarze-praktycy z Polski oraz z Europy Środkowo-Wschodniej, zainteresowani rozwojem branży estetycznej. iADE 2023 przyciągnęło ponad tysiąc uczestników i prawie 100 prelegentów z Polski i zagranicy. W 2024 r. spotykamy się w dniach 14-16 czerwca.

Po pierwsze merytoryka!

iADE cieszy się ogromnym zainteresowaniem przede wszystkim z powodu wysokiego poziomu merytorycznego prelekcji i workshopów. Wykładowcami iADE są światowej sławy eksperci, także polscy specjaliści, doceniani na międzynarodowych kongresach. Nad merytoryką programu czuwa Komitet Naukowy iADE pod przewodnictwem prof. dr hab. n. med. Barbary Zegarskiej oraz dr n. med. Marcina Ambroziaka. Komitet Naukowy sprawuje dużą kontrolę nad jakością wykładów, stawiając na pierwszym miejscu atrakcyjność treści dla lekarzy-praktyków. Konferencja ma charakter afiliacyjny – wśród wykładowców i w Komitecie Naukowym iADE znajdują się przedstawiciele różnych stowarzyszeń branżowych w Polsce.

Interdyscyplinarnie!

Choć iADE ma w nazwie dermatologię estetyczną, to w praktyce konferencja rozszerza swój zakres tematyczny na inne specjalizacje związane z estetyką. W holistyczny charakter wydarzenia wpisują się sesje poświęcone chirurgii plastycznej, stomatologii estetycznej czy endokrynologii. Taka tematyka co roku wypełnia sale wykładowe do ostatniego miejsca. Lekarze medycyny estetycznej potrzebują bowiem wiedzy, pochodzącej z innych dyscyplin, mających wpływ na ich codzienną praktykę. Na iADE 2024 również przewidziane są interdyscyplinarne sesje, wśród nich także wykłady dermatologiczne, koncentrujące się pielęgnacji i zdrowiu. Nowością będzie blok wykładów poświęcony zjawisku dobrostanu, odpowiadający na pytanie, jak długo, pięknie i zdrowo żyć. Jak co roku planowane są oczywiście atrakcyjne dla uczestników sesje live-injection.

Innowacje i młodość

Innowacyjna Akademia Dermatologii Estetycznej jest obecna na polskim rynku od 5 lat. W tym czasie wydarzeniu udało się zdobyć wiodącą pozycję – przez wielu lekarzy iADE uważane jest za najlepszą konferencję branżową w Polsce. Jako młode wydarzenie iADE koncentruje się na przyszłości branży estetycznej. Sopocka konferencja udowadnia co roku, jak szybko polski rynek asymiluje innowacje technologiczne. Jednocześnie uczestnicy mają okazję zdobyć najbardziej przydatną, bo pochodzącą od praktyków, wiedzę na temat zastosowania nowych technologii. Dostęp do eksperckiej wiedzy doświadczonych lekarzy praktyków sprawia, że Innowacyjna Akademia Dermatologii Estetycznej przyciąga dużą grupę młodych lekarzy, także stażystów oraz medyków w trakcie specjalizacji. Komitet Naukowy organizuje dla specjalne projekty aktywizujące, zachęcające do prezentowania wyników swoich badań i studiów przypadku, oraz oferuje promocyjne warunki uczestnictwa.

Biznesowo!

Biznesowe wsparcie lekarzy to kolejny wyróżnik Innowacyjnej Akademii Dermatologii Estetycznej. Organizatorom zależy na tym, by wyposażyć lekarzy medycyny estetycznej w wiedzę na temat sprawnego i efektywnego zarządzania biznesem w sektorze health&beauty. Stąd obecność w programie sesji biznesowej, a w strefie wystawienniczej dostępność narzędzi z zakresu marketing automation itp.

Prof. dr hab. n. med.
Barbara Zegarska
Przewodnicząca Komitetu Naukowego iADE

iADE to wydarzenie, które łączy! Nie ma drugiej takiej konferencji w Polsce, gdzie lekarze praktycy mają tak bliski kontakt ze światowej klasy ekspertami. Budowaniu partnerskich relacji sprzyja butikowa atmosfera konferencji. Łączymy także różne dyscypliny medyczne, związane z estetyką, takie holistyczne sesje cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W 2024 r. planujemy bogaty program naukowy i praktyczny. A ponieważ obchodzimy 5. urodziny, iADE będzie znów co najmniej na piątkę!

Dr n. med.
Marcin Ambroziak
Przewodniczący Komitetu Naukowego iADE

Cieszę się, że iADE to marka sama w sobie. Zapracowaliśmy na nią, dbając o wysoką merytorykę wykładów, co najbardziej cenią uczestnicy. Pamiętamy o atrakcyjności programu dla lekarzy praktyków, dlatego na przykład rozwijamy bloki biznesowe, by lekarze byli ekspertami i w swoim fachu, i w prowadzeniu biznesu. Ale zaskakujemy również innowacjami. Bo czy na przykład AI w dermatologii, którą planujemy pokazać w 2024 r., nie brzmi innowacyjnie?